Fretka ráda spí, jí a hraje si. A občas píše blog... Pro fretky, tchoře, děti a mírně infantilní dospělé...
Divíte se? Fretka píše!
Myslíte si:
Úkaz z pohádkové říše!
Fretkám vzdálené hony!
Nedivte se, buďte v klidu...
Mám holt literární sklony...


Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Fredy a jsem fretka. Vlastně freťák. Ale říkají mi i jinak. Když jsem hodný, tak jsem Fredík, Fredíček, ŠuŠu, Šušínek, Muňínek. Když zlobím, tak Šušák, Freďák, Barbucha. A když je opravdu zle, tak mě označují slovem "Ten tchořřř".


Dám vám tipů a rad moře.
První - Nerozzlobte tchoře!
Pšouk trvá jen chvilku pouhou...
... větráte však dlouho.

Obecné informace o fretkách

20. listopadu 2009 v 18:44 |  Fretky a Freťáci
Tento článek jsem napsal za účelem seznámení se s fretkou. Je určen pro lidi a člověky (protože o fretkách fretkám nemá cenu vykládat, že?)

Takže: fretka je zvíře. Má čtyři nohy, dvě oči, dvě uši a ocásek. Je to masožravec. Kromě masa žere i fretčí granule, jogurty, vejce. Měla by jíst zeleninu. Tu já ale nerad. Miluju máslo, mléko, kakao a čokoládu. To ale řádné fretky nejedí, protože vědí, že je to pro ně nezdravé. Popravdě a z vlastní zkušenosti musím napsat, že fretka sežere všelicos... Třeba čokoládového beránka i se staniolem, korálky, fretčí gumovou hračku, nafukovací balónky a podobně. No co se divíte? Vy jste nikdy nesežrali nic, co jste sežrat neměli? Když musíš, tak musíš...

Jako názorná ukázka fretky posloužím já.
Moje míry a váhy:

Míry (cm): 20-25-30
Vysvětlivky: obvod hrudníku, obvod pasu, obvod boků
Myslím, že mám elegantní a souměrnou postavu radost pohledět, lehký krok, ocásek ladně nesu a šmajdám jenom trošku.

Váha (hmotnost): v létě menší, v zimně o hodně větší
Vysvětlivky: každá správná, prozíravá a požíravá fretka se na zimu raději vykrmí, protože žádná fretka neví, co bude - jestli nepůjde na mráz a nebude mít nedejbože hlad. Jak říká dědeček (člověčí, ne fretčí), který má 130 kg - když je tlustej hubenej, tak je hubenej studenej... s tím souhlasím.

Barva srsti:
Většinou tmavá srst po těle, černé tlapky, bílý obličej a na něm tmavá maska. Na zimu mi trochu bělá hlava - "prokvétám", vypadám starší, moudřejší a serióznější...
Když mě moje barva omrzí, tak se přebarvím - nejlepší jsou práškové barvy na vejce - mohu jen doporučit - nabarvil jsem se několikrát na zeleno. Má to vždy velký úspěch. Všichni moji člověci jsou z toho paf. Usilovně hledají ten sáček s barvou, který používám. Ještě ho nenašli . To tak, ten nedám.
Pokud někdo dává přednost obarvení srsti na červeno - doporučuji kečup a na bílo - tak poprášit moukou (osobně vyzkoušeno). Ale jak říkám, nejlepší je zelená.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 chov-fretky chov-fretky | 12. května 2012 v 20:45 | Reagovat

koukně te prosím na můj blog o fretkách děkuji

http://chov-fretky.blog.cz

2 Andrea Andrea | E-mail | 1. listopadu 2012 v 10:50 | Reagovat

Dobrý den, potřebovala bych poradit s mojí šestiletou fretkou. Odmítá jíst. Je tu někdo, kdo by mi poradil? prosím :(

3 fretka-pise fretka-pise | 1. listopadu 2012 v 11:26 | Reagovat

Dobrý den, Andreo, raději bych asi zašla s fretkou k veterináři, aby se na ni podíval a vyloučil případné onemocnění. Přeci jen už to je starší fretčí dáma, může mít nějaké potíže související s věkem.

4 sarka sarka | 6. června 2013 v 11:35 | Reagovat

dobrý den, měla jsem dvě fretky jedna mi zemřela. Chtěla bych se zeptat jestli je vhodné k samičce koupit mládátko. Nevím jestli jsou schopni si na sebe zvyknout. Můžete mi někdo poradit

5 fretka-pise fretka-pise | 6. června 2013 v 11:52 | Reagovat

[4]: Dobrý den, Šárko, nemám s tím osobní zkušenost. Na Fretka.cz na toto téma je článek: http://www.fretka.cz/druha-fretka-cca-rok-po-prvni/
Píšou zde, že je to individuální...někdy si fretky padnou do oka a někdy ne...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama