Fretka ráda spí, jí a hraje si. A občas píše blog... Pro fretky, tchoře, děti a mírně infantilní dospělé...
Divíte se? Fretka píše!
Myslíte si:
Úkaz z pohádkové říše!
Fretkám vzdálené hony!
Nedivte se, buďte v klidu...
Mám holt literární sklony...


Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Fredy a jsem fretka. Vlastně freťák. Ale říkají mi i jinak. Když jsem hodný, tak jsem Fredík, Fredíček, ŠuŠu, Šušínek, Muňínek. Když zlobím, tak Šušák, Freďák, Barbucha. A když je opravdu zle, tak mě označují slovem "Ten tchořřř".


Dám vám tipů a rad moře.
První - Nerozzlobte tchoře!
Pšouk trvá jen chvilku pouhou...
... větráte však dlouho.

Fretky a Freťáci

Obecné informace o fretkách

20. listopadu 2009 v 18:44
Tento článek jsem napsal za účelem seznámení se s fretkou. Je určen pro lidi a člověky (protože o fretkách fretkám nemá cenu vykládat, že?)

Takže: fretka je zvíře. Má čtyři nohy, dvě oči, dvě uši a ocásek. Je to masožravec. Kromě masa žere i fretčí granule, jogurty, vejce. Měla by jíst zeleninu. Tu já ale nerad. Miluju máslo, mléko, kakao a čokoládu. To ale řádné fretky nejedí, protože vědí, že je to pro ně nezdravé. Popravdě a z vlastní zkušenosti musím napsat, že fretka sežere všelicos... Třeba čokoládového beránka i se staniolem, korálky, fretčí gumovou hračku, nafukovací balónky a podobně. No co se divíte? Vy jste nikdy nesežrali nic, co jste sežrat neměli? Když musíš, tak musíš...

Jako názorná ukázka fretky posloužím já.
Moje míry a váhy:

Míry (cm): 20-25-30
Vysvětlivky: obvod hrudníku, obvod pasu, obvod boků
Myslím, že mám elegantní a souměrnou postavu radost pohledět, lehký krok, ocásek ladně nesu a šmajdám jenom trošku.

Váha (hmotnost): v létě menší, v zimně o hodně větší
Vysvětlivky: každá správná, prozíravá a požíravá fretka se na zimu raději vykrmí, protože žádná fretka neví, co bude - jestli nepůjde na mráz a nebude mít nedejbože hlad. Jak říká dědeček (člověčí, ne fretčí), který má 130 kg - když je tlustej hubenej, tak je hubenej studenej... s tím souhlasím.

Barva srsti:
Většinou tmavá srst po těle, černé tlapky, bílý obličej a na něm tmavá maska. Na zimu mi trochu bělá hlava - "prokvétám", vypadám starší, moudřejší a serióznější...
Když mě moje barva omrzí, tak se přebarvím - nejlepší jsou práškové barvy na vejce - mohu jen doporučit - nabarvil jsem se několikrát na zeleno. Má to vždy velký úspěch. Všichni moji člověci jsou z toho paf. Usilovně hledají ten sáček s barvou, který používám. Ještě ho nenašli . To tak, ten nedám.
Pokud někdo dává přednost obarvení srsti na červeno - doporučuji kečup a na bílo - tak poprášit moukou (osobně vyzkoušeno). Ale jak říkám, nejlepší je zelená.
 
 

Reklama